Вірмени зі всієї України здійснили паломництво в Кам'янець-Подільський

Текст

З ініціативи Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви та Хмельницького обласного союзу вірменської національної культури "Арарат", представники вірменської діаспори з багатьох областей України здійснили всеукраїнське паломництво до Кам'янця-Подільського.

Цього року день проведення паломництва збігся з двома важливими для вірменської діаспори датами.

Перша - набуття мощей Святого Григорія Просвітителя, присвячена пам'яті великого святого. Згідно з переказами, після великого звернення вірмен, Св. Григорій Просвітитель останні роки свого життя провів в самоті в печері, де до нього жила св. діва Мане, на горі Сепух, де і помер в 326 році н.е. Його тіло знайшли пастухи, які, не пізнавши померлого католікоса, покрили його купою каменів. Надалі Св. Григорій Просвітитель з'явився одному зі своїх учнів і повідомив про місцезнаходження своїх мощей, після чого їх перенесли і поховали в селі Тордана Даранагской губернії.

Мощі Святого Григорія Просвітителя є одними з найбільших святинь всіх християнських церков. Свята Десниця Просвітителя зберігається в Ечміадзіні і є однією з головних святинь, якими освячується святе миро.

Друга - 16 річниця з дня заснування громадської організації Союз вірмен України.

За словами заступника Голови САУ Давида Мкртчяна, за ці роки багато що зроблено і вкладено багато сил. Пройдено спільний шлях з величезною кількістю людей.

За багато століть вірмени України залишили істотну матеріальну і духовну спадщину. Союз вірмен України проводить активну роботу в напрямі популяризації національних історичних цінностей.

Урочисте богослужіння цього разу відслужив Предстоятель Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян.

У Кам'янці-Подільському в 2014 році відбувся чин освячення каплиці в вежі-дзвіниці Святого Стефана (Степаноса), Вірменського кафедрального собору Святого Миколая (Св. Нікогайос). Паломництво в Кам'янець-Подільський є традиційним.


Фото, відео

Немає матеріалів для показу.


  • Посилання: http://sau.net.ua/content/virmeni-zi-vsiieyi-ukrayini-zdiysnili-palomnictvo-v-kamyanec-podilskiy
  • Телефон: +38(044) 227-91-61