Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → Вірменська Церква святкує Святе Різдво і Богоявлення

6 січня, Вірменська Апостольська Церква відзначає свято Богоявлення і Різдва Ісуса Христа, в пам'ять подій Народження і Хрещення Ісуса Христа.

Як вказується в матеріалі, опублікованому на сайті qahana.am, під час Хрещення Господа стало свідоцтво від Бога Отця: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав» (Мат. 3:17, Марк. 1:11, Лк. 3 : 22) і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Христа. Так відбувається друге Богоявлення. Таким чином, подвійне одкровення Богоявлення через Різдво і Хрещення Христа церква святкує воєдино 6-го січня і під загальною назвою «Одкровення» або «Богоявлення».

Свято починається з вечора 5-го січня і простягається за північ. 5-го січня святкується Святвечір Богоявлення і служиться Св. Літургія. Вранці 6-го січня також служиться Св. Літургія, після чого здійснюється обряд освячення води - в пам'ять Хрещення Ісуса (в народі кажуть: «Хрест в воду падає»). Своїм Хрещенням Ісус освятив воду.

Служитель Літургії додає у воду св. Миро і благословляє її молитвою. Згідно з традицією, віруючі люди несуть до своїх домів трохи цієї води, як цілющий засіб для хворих, так як вода, освячена в цей день, іменується водохресною і володіє особливими благодатними властивостями.

«Водохресну воду слід благоговійно зберігати і ставитися до неї, як до великої святині. Благу звістку народження Христа передають і священики, відвідуючи віруючих і освячуючи їх домівки», - наголошується в матеріалі.

Різдво Ісуса відбувалося так: «За наказом імператора Августа було проведено перепис населення Римської імперії, до складу якої входила і Палестина. Згідно з тим, кожен громадянин повинен був реєструватися в місті, звідки він походить. Йосип, взявши Марію, відправився в іудейський Віфлеєм. Ні в одному готелі місця їм не знайшлося. Вони притулилися в печері, де був хлів, і там Вона народила Ісуса. Син Божий народився в бідності, в непоказною печері, подібні яким і наші душі. Свідками Різдва Христового були пастухи з найближчих сіл, яким ангели донесли благу звістку про народження Спасителя: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лук. 2:14). Потім волхви, ведені новою зіркою, прийшли зі сходу, щоб поклонитися Немовляті. Вони принесли Йому три дари - золото як царю, ладан як Богу і смирну як смертній людині, а після повернулися в свої землі ».

Богослужіння пройдуть у всіх діючих вірменських церквах України.

У Києві (Каплиця Свв. Наатакац. вул. Горлівська 215) 6 січня - 11:00 - Божественна літургія. Різдво Христове. Освячення води.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка