Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → Вірмени України здійснили паломництво в Кам'янець

За ініціативи Української єпархії ВАЦ і за підтримки Хмельницької обласної спілки вірменської національної культури "Арарат", відбулося паломництво в Кам'янець-Подільський.

Паломництво відбулося в річницю освячення каплиці у вежі-дзвіниці Святого Стефана, Вірменського кафедрального собору Св. Миколая.

За словами голови Хмельницької вірменської громади Сурена Авакяна, в організованих заходах взяли участь представники вірменської діаспори з багатьох областей України.

Цьогоріч в Україні відзначають 225-річчя проголошення Дня ікони Богородиці Вірменської. 27 червня 1791 року ікону і реконструйовану церква Святого Миколая у Кам'янці-Подільському повторно урочисто освятили, і архієпископ Яків Туманович розпорядився відзначати цей день - 27 червня - як свято. Тоді ж була виготовлена спеціальна грамота, звідки і відома точна дата.

На думку вчених, Ікона Богородиці Вірменської є однією з найбільш шанованих реліквій духовної спадщини вірмен України.

Відомо, що Ікону Богородиці Вірменської шанували віруючі всіх трьох християнських обрядів міста Кам'янець-Подільський – вірмени, поляки і українці.

Богородиця з собору Св. Миколая шанували кам'янчанами як Покровителька – за переказами вона неодноразово рятувала Кам'янець-Подільський від загарбників, пройшовши обстеження у чудесно у полум'ї на мурах міста.

За словами Голови Спілки вірмен України Вілена Шатворяна, згідно з вірменським традицій, церква є не лише духовним центром, але і виконує роль культурного центру.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка