Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → Відомі вірмени України про виставку Євангелій в Києві

Своїми враженнями про виставку «Вірменська книга в Україні: 400-річна історія» поділилися відомі вірменські діячі столиці України. Знаменитий кінорежисер, сценарист, продюсер Роман Балаян: «Презентація залишила самі позитивні враження, а наукові відкриття, представлені в рамках події, мене надихають. Окремо хочу відзначити Главу історико-культурного комітету Союзу вірмен України Давида Давтяна, який в рамках лекції представив багатий науковий матеріал, цікавий як для вірменського, так і українського народів. - зазначив Роман Балаян. - Вважаю, що в подальшій дослідницькій роботі над рукописними вірменськими Євангеліями, наступної за презентацією, повинні брати участь і вчені вірменської громади України».

Думкою щодо важливості подібних презентацій поділився відомий художник Борис Єгіазарян:

«Вірмени України повинні відкривати нові сторінки нашої багатої спадщини і брати приклад з наших предків. Дана презентація є результатом великої дослідницької роботи.

Для себе на заході відкрив масу цікавих фактів. Матеріали, представлені на виставці, є спільною цінністю наших народів і свідчать про величезний культурному та релігійному історичному пласті, закладеному вірменами, що проживали в Україні. Мою увагу також привернув високий рівень виконання гравюр і мініатюр вірменських майстрів.

Як художнику родом з Аперана, мені особливо приємно було дізнатися, що над одним з презентованих Євангелій працював майстер мініатюрист з мого рідного міста ».

Також високо оцінив презентацію і відомий дизайнер Гайк Аванесян: «Вірменська генетика дуже сильна, і де б вірмени не жили, залишають свій слід в творчості, в мистецтві і в усіх галузях, в яких вони зайняті. Ця виставка ще раз була доказом, і дуже приємно, що в Україні є такі рукописи, зроблені вірменськими майстрами. Насправді вірменські букви дуже красиві, дуже цікаві. Вони художні та елегантні.

Спасибі бібліотеці, яка дає можливість ознайомитися не тільки вірменам, а й українцям з древніми рукописами і культурою того часу.

Мені дуже сподобалися мініатюри, які ще раз доводять, що вірмени дуже талановитий народ. Для мене ця мініатюрна рукопис, це не просто книги, а ювелірні вироби ».

Як раніше повідомляв AnalitikaUA.net, 1 березня в Києві, в приміщенні Корпуси Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ), відбулося урочисте відкриття унікальної виставки «Вірменська книга в Україні: 400-річна історія».
Вперше широкому загалу були представлені унікальні документи, що ілюструють дружні зв'язки вірменського і українського народів.

Презентацію виставки провів відомий історик, голова Комітету з питань історико-культурної спадщини Союзу вірмен України Давид Давтян.

Нагадаємо, Союз вірмен України проводить активну роботу в напрямку популяризації національних історичних цінностей, як зазначив голова Союзу вірмен України Вілен Шатворян, наука традиційно знаходиться в центрі уваги нашої організації. «Для нас важливий кожен історико-культурний об'єкт, ми пишаємося багатою культурною та історичною спадщиною вірмен України, і зробимо все можливе для збереження і популяризації історичного, архітектурного та культурної спадщини».

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка