Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → В Кіровограді відкрили виставку «Культурна спадщина вірмен України»

10 березня 2016 року в холі І поверху обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського відбулося відкриття фотовиставки «Культурна спадщина вірменів України», що присвячена багатовіковій історії та культурі вірмен України. Виставка організована Спілкою вірменів України у Кіровоградській області саме в бібліотеці з нагоди 400-річчя початку вірменського книгодрукування. Виявляється, далекого 1616 року у Львові Ованес Караматенці надрукував «Псалтир Давида», таким чином Львів став четвертим центром книгодрукування після Венеції, Амстердама і Константинополя. Про ці та інші захоплюючі факти кількасотлітньої історії розповів голова Комітету з питань історико-культурної спадщини Спілки вірменів України, історик Давид Давтян, який здійснив пізнавальний та захоплюючий екскурс в історію вірменського народу.

Гості виставки дізналися, що винахідником гасової лампи був вірмен Ігнасій Лукасєвич, про родину відомих Айвазовських – художника Івана та його брата, ректора духовної академії Габрієля. А архітектурне обличчя Львова, міста, якого ми знаємо зараз кінця ХІХ – початку ХХ століття створив засновник Львівської архітектурної школи вірменин Юліан Захаревич. Вірмени у Кам’янці-Подільському мали власні оборонні споруди, інтегровані у загальну систему оборони міста. А також кілька століть тому в цьому ж місті пробили в скелі колодязь, з якого люди брали воду до початку ХХ ст.

На виставці представлені фотографії ікони Вірменської Богородиці, вірменського Львівського Євангелія ХІІ ст., графіті у Софії Київській та багато інших світлин.

Нагадаємо, що з липня минулого року у відділі абонемента вже працює інформаційний стенд вірменської літератури. За цей час багато представників вірменської діаспори стали добрими друзями бібліотеки. І на презентації виставки завідуюча відділом абонемента Наталія Білаш отримала в подарунок книги, які невдовзі стануть доступні усім користувачам бібліотеки.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка