Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → У Тячеві встановили меморіальну дошку видатному художнику Шімону Холлоші

Представники Товариства вірменської культури Закарпаття «Арарат», взяли участь в урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки видатному художнику і педагогу, засновнику Баямарскої школи живопису Шимону Холлоші (1857-1918).

Пам'ятна дошка встановлена на одному з корпусів Тячівського професійного ліцею, де за інформацією дослідників біографії відомого художника вірменського походження, він завершив своє земне життя.

Подія відбулася 7 травня і була приурочена до дня святкування 120-ї річниці заснування Холлоші Баямарскої школи живопису.

Участь у творчому заході взяли представники районної та міської ради, зокрема голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук та міський голова Іван Ковач.

Також на заході були присутні заступник голови ОДА Олександр Петік, Генеральний консул Румунії в місті Чернівці Елеонора Молдован, префект повіту Марамуреш Себастіан Лупуц, художники України і Румунії.

Ініціаторами даного заходу стали  Спілка художників міста Бая-Маре з Румунії і Спілка вірмен повіту Марамуреш.

Шимон Холлоші - художник 19 століття, який народився у вірменській родині, який вніс значний внесок в розвиток мистецтва Закарпаття та сусідніх країн.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка