Вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України

Шановні співвітчизники, друзі, вітаємо Вас на сайті Спілки вірмен України!
Найважливіший пріоритет для Спілки вірмен України – консолідація вірмен України.

Вилен Шатворян, Председатель САУ

Новини САУ → У Києві пролунає хоровий концерт Альфреда Шнітке на вірші Григора Нарекаци

11 травня в Києві камерний хор «Intermezzo» (диригент - Вадим Яценко) виконає Хоровий концерт Альфреда Шнітке на вірші великого вірменського поета, філософа і богослова Святого Григора Нарекаци.

Як зазначила в коментарі піаністка Ольга Варданян, виконання концерту для змішаного хору в чотирьох частинах Альфреда Шнітке на вірші Григора Нарекаци з «Книги скорботи» - знакова подія в музичному житті Києва і в масштабній програмі цьогорічної «Пасхальної асамблеї», в рамках якої виконуються кращі хорові твори світової музичної культури.

«Твір, що став кульмінаційним духовним акордом у творчості композитора, по праву може вважатися одним з кращих зразків сучасної музичної християнської культури», - підкреслила Ольга Варданян. - «У всіх чотирьох частинах концерту витриманий тон пісень середньовічного поета-ченця, в якому поєднуються скорбота і піднесеність, що поглиблюють один одного і замкнуті в цій єдності. Глибоко відчуваючи музичну стилістику, Шнітке зумів органічно сплавити тут елементи музики, що йдуть від традицій різних країн та епох».

Про вплив тексту Нарекаци Шнітке сказав: «Я написав ту музику, яку викликав цей текст, а не ту, яку хотів сам». Вірменська середньовічна культура знаходить відгук у творчості сучасних композиторів. Так, у 2008 році до текстів іншого вірменського середньовічного поета і богослова звернувся український композитор Михайло Шух, який створив Духовний концерт «Спокуса Світлого Ангела», за мотивами поезії Нерсеса Шноралі для хору a cappella.

Концерт Камерного хору «Intermezzo» відбудеться в Костелі Святого Олександра в рамках VIII Міжнародної Пасхальної Асамблеї-2016. Організаторами концерту виступили Міністерство культури України, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського та Національна академія мистецтв України.

Фото, відео

Немає матеріалів для показу.

Усі права на матеріали належать редакції сайту, якщо інше не вказано додатково. При цитуванні вказуйте, будь ласка